Asta MATVEJEVIENĖ,
pradinio ugdymo vyresnioji mokytoja

2014 m. lapkričio 14 d. 2-3 klasių mokytojos Asta Matvėjėvienė ir Elvyra Rimkuvienė vedė atvirą lietuvių kalbos, pasaulio pažinimo ir matematikos pamoką „Ilgas duonos kelias“, kurią stebėjo Saugų zonos pradinių klasių metodinio būrelio mokytojai, mūsų mokyklos administracija, mokinių tėvai.

Pamoka buvo pradėta vaidinimu, kaip žmogus vilką mokė užsiauginti duonos – kiek šiam darbui reikia kantrybės. Mokiniai sužinojo apie senovės duonos kelio darbus, pirmą kartą pamatė, kaip atrodo spragilas, ližė, duonkubilis, gelda ar rėtis. Patys pabandė kulti, vėtyti, malti, sijoti. Be to, dar minė apie duoną mįsles, prisiminė patarles. Taip mokytojos padėjo mokiniams suprasti, koks ilgas duonos kelias.

Kelias savaites prieš pamoką mokiniai rinko nuo duonos pakuočių etiketes, padarė plakatą bei apskaičiavę aptarė diagramą, kokia duona populiariausia. Pamokoje atliko įvairias užduotis: teisingai sudėti patarlių žodžius, išspręsti matematikos uždavinį apie duoną.

Dieną prieš šią integruotą pamoką visi vaikai minkė tešlą, stebėjo, kaip ji kyla, kaip kvepia, gamino bandeles bei jas iškepė. Jas ir atneštą mamyčių įvairią keptą duoną ragavo šios pamokos pabaigoje.

Pamoka visiems patiko, mokiniai daug įsiminė ir jau laukia kitos netradicinės veiklos.