Nijolė JUSTIENĖ,
Šilutės r. sav. F. Bajoraičio VB Kintų filialo bibliotekininkė

Kiekvienas rugsėjis į mokyklas sukviečia būrius mokinių – prasideda nauji mokslo metai. Prasideda naujas gyvenimo etapas ir mažiesiems pirmokams. Jiems viskas nauja: mokytoja, klasės draugai, suolas, kėdė, lenta ir visa, kas aplink. Norisi viską pažinti, suprasti. Dažnai pažintis prasideda nuo knygų.

Rugsėjo 16 dieną Kintų filialo bibliotekininkės pakvietė Kintų pagrindinės mokyklos pirmokus kartu su jų mokytoja Irena Šerkiene susipažinti iš arčiau su knygų namais – biblioteka. Susikibę už rankučių  jie atskubėjo išsirinkt knygučių, bet juos pasitiko ne bibliotekininkė, o linksmoji A. Lindgren knygos veikėja Pepė Ilgakojinė. Ji ir papasakojo vaikams, kaip elgtis su knygomis, nepaklysti tarp lentynų ir rasti norimą knygą.

Kad pažintis būtų įdomesnė, visi kartu žaidė žaidimą „Atspėk, apie ką aš?“. Vaikai pagal iliustracijas turėjo atspėti, apie ką pasakojama knygoje, o už teisingą atsakymą iš stebuklingo krepšelio kiekvienas traukė po saldų raudonskruostį obuoliuką. Vaikučiai noriai spėliojo, dalinosi įspūdžiais apie žinomas pasakas, eilėraščius.

Pats linksmiausias užsiėmimas mažiesiems –  knygeles vartyti. Klegėdami ir neslėpdami susižavėjimo spalvingomis iliustracijomis, pirmokai pasinėrė į įdomiausios knygelės paieškas. Išsirinkę labiausiai patikusias ir dar gavę dovanų po knygos skirtuką, vaikai pažadėjo saugoti ir mylėti knygutes bei dažnai lankytis bibliotekoje.

Tikimės, kad užsimezgė pirmokų draugystė su knyga.