Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F.Bajoraičio VB Kintų filialo vyr. bibliotekininkė

„Praskėlęs ledą, rasi sidabrą. Praskėlęs sidabrą, rasi auksą.“ Kas? – šia lietuvių liaudies mįsle prasidėjo netradicinė Kintų vidurinės mokyklos 4 klasės moksleivių (mokytoja Irena Šerkienė) pamoka Kintų bibliotekoje. Artėjant spalvingiausiai pavasario šventei Velykoms, moksleiviai prisiminė, kaip jos buvo švenčiamos senovėje, kodėl pagrindinis simbolis yra margutis ir kokiais raštais margindavo juos anksčiau.

Peržiūrėję įvairių margučių raštų pavyzdžių, pavartę bibliotekoje esančias knygeles apie margučius, mokiniai savo palinkėjimus bandė patys „užšifruoti“ popieriniuose kiaušiniuose.

Bibliotekai jie palinkėjo, kad būtų turtinga ir knygų nestokotų, o bibliotekininkėms – saulėtų ir gerų metų, energijos ir didelės sėkmės. Šie gražūs linkėjimai kartu su mokinių piešiniais papuošė Kintų biblioteką.