Vaida Nausėdaitė,
Šilutės r. sav. F.Bajoraičio viešosios bibliotekos Kintų filialo vyr. bibliotekininkė

Balandžio 4 d. Kintų vidurinės mokyklos 3 ir 4 klasės mokiniai kartu su mokytojomis Vida Viršiliene ir Irena Šerkiene rinkosi į netradicinę pamoką, skirtą tarptautinei Vaikų knygos dienai ir Hanso Kristiano Anderseno gimimo metinėms paminėti. Šio garsaus rašytojo kūryba skirta ne tik vaikams, bet ir suaugusiems, mat jo pasakose atsiskleidžia visais laikais aktualios visuomenės problemos.

Pamoka vyko Kintų vidurinės mokyklos daugiafunkcio skyriaus salėje. Jos metu bibliotekininkė supažindino vaikus su naujomis jiems skirtomis  pasakų, eilėraščių, paslaptingų fantazijų ir burtų kupinomis knygomis. Prisimindami garsųjį vaikų rašytoją H. K. Anderseną, ketvirtokai skaitė  pranešimus apie jo vaikystę, gyvenimą ir kelią į kūrybą.

Po šių pranešimų abi klasės turėjo išspręsti nesudėtingą kryžiažodį. Klausimai vaikams pasirodė lengvi, nes visi atsakymai buvo paminėti pranešimuose. Kartu tikrindamiesi, įsitikino, kad tie, kas atidžiai klausėsi, viską teisingai atsakė.

Tuomet visi žiūrėjo animacinį filmuką pagal H. K. Anderseno pasaką „Bjaurusis ančiukas“. Vaikų nuomone, šis kūrinys moko nesityčioti iš šalia esančių, priimti kiekvieną kad ir kaip jis atrodytų iš išorės, nes viduje jis gali būti labai nuoširdus ir mielas.

Už atidų klausymąsi, drausmingą elgesį ir aktyvų dalyvavimą mokiniai gavo knygų skirtukų, kurie padės nepasiklysti tarp skaitomos knygos puslapių.