Ingrida Ežerskienė,
7 klasės vadovė

Šių metų rugsėjo 10–19 dienomis penkiuose Lietuvos miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje ir Šiauliuose – vyko dešimtojo Mokslo festivalio „Erdvėlaivis Žemė“ renginiai. Septintokai kartu su auklėtoja I. Ežerskiene ir mokytoja S. Rangiene dalyvavo viename iš jų, kuris vyko Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje Klaipėdoje.

Moksleiviai susipažino su realia jūrinio laivo įranga, jos valdymo galimybėmis, skęstančiųjų gelbėjimo, gaisrų gesinimo laive įranga,  patys galėjo valdyti laivą sumodeliuotame Kuršių marių rajone, bandyti įplaukti į Danės upę ir joje esantį uostelį.  Mokiniai pajuto, ką reiškia valdyti laivą įvairiomis oro sąlygomis, esant rūkui, audrai, tamsiu paros laiku. Užsiėmimus simuliatoriuje  vedė  kapitonas  doc. Ričardas Zažeckis ir kapitonas Vytautas Vaišutis.

Po tokio įdomaus mokomojo renginio buvo smagu apsilankyti Pajūrio regioniniame parke, susipažinti su parko saugotinomis biologinėmis vertybėmis.