Jolita Mažonaitė,
9 klasė

Kaip ir daugelyje mokyklų, taip ir mūsų šįmet mokslo metų pradžia vyko rugsėjo 2 dieną. Tik šįkart Kintuose nuo pat ryto pliaupęs lietus pakeitė šventės vietą. Tradiciškai šią dieną mokiniai būriuodavosi aikštelėje prie mokyklos. O tądien dėl tokių oro sąlygų visi rinkosi į naujai suremontuotą  Kintų daugiafunkcį centrą.

Mūsų mokyklos Mokslo ir žinių šventėje dalyvavo ir svečiai: Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Šilutės rajono mero pavaduotojas Šarūnas Laužikas. Moksleivius sveikino ir Kintų seniūnas Antanas Kližentis, Kintų Vydūno kultūros centro direktorė Rita Tarvydienė. Į biblioteką kvietė bibliotekininkė Vaida Nausėdaitė.

Moksleiviai, jų tėveliai ir mokytojai plojimais padėkojo buvusiai direktorei Onai Jackūnienei, kuri mūsų mokyklai vadovavo 25 metus.

Į Kintų vidurinę mokyklą šiais metais įžengė tik 12 pirmokų. Jų mokytoja tapo praeitais mokslo metais ketvirtokus išleidusi Elvyra Rimkuvienė. Daugelyje mokyklų pirmokėlius atlydi dvyliktokai, bet kadangi Kintuose pastarųjų šįmet nėra, mažiukus globojo vyriausieji – vienuoliktokai.

Lietuvos valstybės vėliavą prie mokyklos iškelti buvo patikėta geriausiems praėjusių metų mokiniams – aštuntokui Vyteniui Papieviui bei devintokei Jolitai Mažonaitei.

Po bendros šventės pradžios visi nekantraudami rinkosi į  klasės valandėlę, kad galėtų papasakoti vasaros bei atostogų įspūdžius.

Bet mokiniai bei jų auklėtojai ilgai šnekučiuotis negalėjo, kadangi nuaidėjęs skambutis, pakvietė į ekumenines pamaldas, kurios vyko Kintų Didžiojoje bažnyčioje. Jas, kaip ir praeitais metais, vedė katalikų kunigas Vytautas Tamašauskas ir evangelikų kunigas Mindaugas Žilinskis. Pastarieji mokiniams, jų tėveliams ir mokytojams linkėjo noro mokytis, turėti svajonių, žiniomis statyti tvirtą savo gyvenimo pagrindą. Visus skatino susikaupti ir pamąstyti devintokės Jolitos Mažonaitės ir dešimtokės Augustės Ežerskytės kartu su abiem kunigais skambiai giedamos giesmės.

Ir šventės pradžia Kintų daugiafunkciame centre, ir klasės valandėlės, ir dvasingos ekumeninės pamaldos nuteikė šventiškai ir darbingai.