Saulius Sodonis,
informacinių technologijų mokytojas

Šilutės pirmojoje gimnazijoje antradienį vyko trečioji informacinių technologijų viktorina RAM‘ukai. Dešimties komandų būrys išmėgino savo jėgas aiškinantis, kas geriau žino Google logotipo spalvas, pažįsta šiuolaikinės technikos garsus bei moka „taikliau“ naudotis kompaktinėmis plokštelėmis. Šauniai  joje pasirodė Kintų vidurinės mokiniai.

Viena iš kompiuterio dalių pavadinta viktorina rengiama jau trečią kartą. Joje rungėsi šeštų–septintų klasių moksleivių komandos. Viktoriną sumanę Šilutės rajono informacinių technologijų mokytojai siekia, kad jaunesnių klasių mokiniai ne tik mokytųsi naudotis kompiuteriu, valdyti programas, bet domėtųsi informacinių technologijų platesnėmis galimybėmis. Todėl dauguma pateiktų klausimų buvo iš bendro supratimo, tai ir atskleidė mokinių išprusimą.

Komandos turėjo atlikti namų darbą – sugalvoti savo prisistatymo šūkį. Taip pat atliko keletą viktorinos rengėjų sugalvotų užduočių. Klausimai buvo pateikti ekrane, o atsakymus reikėjo pateikti raštu. Speciali rungtis – blic turnyras surengtas ir komandų kapitonams. Po du taškus komandoms galėjo uždirbti ir jų mokytojai: reikėjo į dėžę taikliai sumesti kompaktines plokšteles. Tai, pasirodo, ne taip lengva, todėl ne visiems mokytojams pasisekė „paremti“ savo komandas.

Yra tokia tradicija – skelbiamos trys daugiausiai taškų surinkusios komandos. Šį kartą geriausiai pasirodė Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda „Pamariečiai I“ – jie surinko 30,5 taškų. Nedaug nuo jų atsiliko Kintų vidurinės mokyklos komanda „Kintukai“ su 29 taškais. Trečiąją vietą laimėjo kita Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos komanda „Pamariečiai II“. Jie pelnė 27 taškus. Iš pradžių toks komandų pavadinimų panašumas gerokai trikdė komisijos darbą, todėl komisija pradžioje šiek tiek klydo, tačiau vėliau įsivėlusios klaidos buvo ištaisytos ir viskas baigėsi gerai. Vertinimo komisiją sudarė gimnazijos informacinių technologijų mokytojai, prizines vietas informacinių technologijų olimpiadose laimėję vyresniųjų klasių mokiniai, o jos darbui vadovavo Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Vitalija Jurienė.

Šią labai nuotaikingą viktoriną RAM‘ukai jauniesiems savo draugams surengė Šilutės pirmosios gimnazijos informacinių technologijų mokytojai. Jiems talkino šios mokyklos gitaristai, dainininkai, jaunieji aktoriai. O viską apjungė visos viktorinos metu surengtos nuotaikingos pelės paieškos. Išsprendus galvosūkį paaiškėjo, kad ji paslėpta po viena dalyvio kėde. Beliko išsiaiškinti, po kuria. O pelė, žinoma, buvo kompiuterinė…