Nijolė Sodonienė,
lietuvių kalbos mokytoja metodininkė

Pamoką vedančios teatro mokytoja Asta Neimantienė ir lietuvių kalbos mokytoja Nijolė Sodonienė Kintų pagrindinės mokyklos 9-10 klasių mokinius ir Šilutės pirmos gimnazijos Kintų skyriaus 3d ir 4f klasių gimnazistus pakvietė paklausyti ir pažiūrėti Aistės Smilgevičiūtės ir grupės SKYLĖ vaizdo klipą pagal dainą „Pilkapių sniegas“ ir atsakyti, kaip Pasaulio medžio simbolis panaudojamas šių laikų kūryboje.

Stebėdami medžiagą, pateikiamą skaidrėse, kartu su mokytojomis prisiminę Pasaulio (Gyvybės) medžio vaizdinį ir sampratą senovės baltų ir indoeuropiečių pasaulėjautoje, mokiniai turėjo išvardyti, kokiose meno šakose išryškėja Pasaulio medžio vaizdinys.

Susidomėję visi stebėjo literatūrinę kompoziciją „Žmogus iš Lietuvos“, kurią teatro pamokose parengė ir dabar atliko 9 klasės mokiniai. Kompozicijoje skambėjo S.Gedos eilėraštis ,,Giesmė apie pasaulio medį” bei lietuvių poetų J. Degutytės, A. Kiminiaus, V. Mačiuikos, J. Aisčio, B. Brazdžionio eilės.

Mokytojai Astai Neimantienei priminus teatrinės raiškos priemones, visi rašė, kurios iš jų padėjo atskleisti temą kompozicijoje „Žmogus iš Lietuvos“?

Taikyti žinias gimnazistus skatino klausimas: kurių rašytojų ir kokiuose jų kūriniuose įžvelgiame Pasaulio (Gyvybės) medžio simbolį?

Manome, kad kiekvienam svarbu pamąstyti, kokios šeimos šaknys, bei žvelgti į pasaulį atsakingiau. Pamoka buvo baigta klausant dainos pagal  S.Gedos eilėraštis ,,Giesmė apie pasaulio medį”.

IMG_9206 IMG_9208 IMG_9209 IMG_9210 IMG_9211 IMG_9213