Saulius SODONIS

Kovo 26 dieną Šilutėje, M.Jankaus pagrindinėje mokykloje, vyko 5-6 klasių moksleivių informacinių technologijų viktorina „Ramu‘kai. Joje šauniai pasirodė mūsų mokyklos komanda. Ją sudarė penktokės Eglė Dambrauskaitė ir Karolina Gečaitė, o taip pat šeštokai Guoda Cirtautaitė ir Juozas Zabiela. Pastarasis buvo komandos „Kintukai“ kapitonas. Savo draugus palaikyti taip pat važiavo Tadas Cirtautas, Akvilė Titorenko, Emilija Šikšniūtė, Vaida Kaunaitė, Dainius Sakavičius ir Simona Matuizaitė.

Dalyviai turėjo atvykti parengę namų darbus – komandos prisistatymą, kuriame būtų papasakota apie ateities informacines technologijas. Užduotį sunkino ir tai, kad nebuvo galima naudoti jokių kompiuterinių priemonių. Kintiškiai pasirodė labai gerai, nes jautėsi žymiai laisviau už kitų mokyklų komandas. Be to, buvo daug drąsiau, nes prisistatyme galėjo dalyvauti ir palaikymo komandos nariai.

Viktorinos metu reikėjo atsakyti į klausimus apie kompiuterį, kuo greičiau surinkti tekstą, surasti „išbyrėjusius“ klaviatūros klavišus, sukurti eilėraštį, išreikšti kokį nors kompiuterinį įrenginį ar programą. „Kintukai“ gavo užduotį suvaidinti FACEBOOK programą.

Džiugu, kad mūsų mokyklos mokiniai pasirodė labai neblogai: iš septynių komandų kintiškiai iškovojo ketvirtą vietą.

Labai padėjo ir tai, kad pasirengti viktorinai padėjo ir kiti šeštos klasės mokiniai. Per dailės pamoką Brigita Karpauskaitė ir Vaida Kaunaitė nupiešė patį gražiausią plakatą – tokio neturėjo nei viena Šilutėje dalyvavusi komanda.